Ford, John (1894)

John Ford
  • Role: Režisér
  • Datum narození: 1. února 1894
  • Datum úmrtí: 31. srpna 1973
Přidej vlastní popis, zatím tu žádný není!

Filmografie John Ford

Film Rok Role
AFI Life Achievement Award: 50th Anniversary Special AFI Life Achievement Award: 50th Anniversary Special 2023 Herec
Ztracený film o Norimberském procesu Ztracený film o Norimberském procesu 2023 Herec
John Ford : l'homme qui inventa l'Amérique John Ford : l'homme qui inventa l'Amérique 2019 Herec
Five Came Back Five Came Back 2017 Herec
Spanish Western Spanish Western 2015 Herec
John Ford & Monument Valley John Ford & Monument Valley 2013 Herec
The Size of Legends, The Soul of Myth The Size of Legends, The Soul of Myth 2009 Herec
1939: Hollywood's Greatest Year 1939: Hollywood's Greatest Year 2009 Herec
Monument Valley: John Ford Country Monument Valley: John Ford Country 2006 Herec
Serenity at Sea: John Ford and the Araner Serenity at Sea: John Ford and the Araner 2006 Herec
Backstory: 'How Green Was My Valley' Backstory: 'How Green Was My Valley' 2000 Herec
Shooting War Shooting War 2000 Herec
National Geographic Explorer: The Battle For Midway National Geographic Explorer: The Battle For Midway 1999 Herec
A Personal Journey with Martin Scorsese Through American Movies A Personal Journey with Martin Scorsese Through American Movies 1995 Herec
Fonda on Fonda Fonda on Fonda 1992 Herec
Omnibus: John Ford, Part One Omnibus: John Ford, Part One 1992 Herec
Nesmiřitelní Nesmiřitelní 1992 Poděkování
John Wayne's 'The Alamo' John Wayne's 'The Alamo' 1992 Herec
Directed by John Ford Directed by John Ford 1971 Herec
Vietnam! Vietnam! Vietnam! Vietnam! 1971 Výkonný producent
The American West of John Ford The American West of John Ford 1971 Herec
My Name Is John Ford, I Make Westerns My Name Is John Ford, I Make Westerns 1970 Herec
7 Women 7 Women 1966 Producent, Režisér
Young Cassidy Young Cassidy 1965 Spolu-režisér
Podzim Čejenů Podzim Čejenů 1964 Režisér, Producent
Donovanův útes Donovanův útes 1963 Režisér, Producent
Flashing Spikes Flashing Spikes 1962 Režisér
Jak byl dobyt Západ Jak byl dobyt Západ 1962 Režisér
Muž, který zastřelil Liberty Valance Muž, který zastřelil Liberty Valance 1962 Producent, Režisér
Dva jeli spolu Dva jeli spolu 1961 Režisér
The Colter Craven Story: The Colter Craven Story: 1960 Režisér
Sergeant Rutledge Sergeant Rutledge 1960 Režisér
Kavaleristé Kavaleristé 1959 Režisér, Herec
The Last Hurrah The Last Hurrah 1958 Producent, Režisér
Gideon's Day Gideon's Day 1958 Režisér, Režisér
Křídla orlů Křídla orlů 1957 Režisér
The Growler Story The Growler Story 1957 Režisér
The Rising of the Moon The Rising of the Moon 1957 Režisér
Stopaři Stopaři 1956 Režisér
The Long Gray Line The Long Gray Line 1955 Režisér
Rookie of the Year Rookie of the Year 1955 Režisér
The Red, White and Blue Line The Red, White and Blue Line 1955 Režisér
Pan Roberts Pan Roberts 1955 Režisér
Mogambo Mogambo 1953 Režisér
The Sun Shines Bright The Sun Shines Bright 1953 Producent, Režisér
Tichý muž Tichý muž 1952 Režisér, Producent, Spisovatel
Diagonismos Kallonis Diagonismos Kallonis 1952 Herec
What Price Glory What Price Glory 1952 Režisér
This Is Korea! This Is Korea! 1951 Režisér
The Screen Director The Screen Director 1951 Herec
Wagon Master Wagon Master 1950 Příběh, Režisér
Rio Grande Rio Grande 1950 Režisér, Producent
When Willie Comes Marching Home When Willie Comes Marching Home 1950 Režisér
Měla žlutou stužku Měla žlutou stužku 1949 Režisér, Výkonný producent
Mighty Joe Young Mighty Joe Young 1949 Výkonný producent
3 Godfathers 3 Godfathers 1948 Producent, Režisér, Moderátor
Fort Apache Fort Apache 1948 Režisér
The Fugitive The Fugitive 1947 Režisér, Producent
Můj miláček Klementina Můj miláček Klementina 1946 Režisér
It's Your America It's Your America 1946 Režisér
Byli obětováni Byli obětováni 1945 Producent, Režisér
Nazi Concentration Camps Nazi Concentration Camps 1945 Producent
In Memoriam Manuel Quezon In Memoriam Manuel Quezon 1944 Režisér
At the Front in North Africa with the U.S. Army At the Front in North Africa with the U.S. Army 1943 Režisér
Undercover: How to Operate Behind Enemy Lines Undercover: How to Operate Behind Enemy Lines 1943 Herec, Režisér
December 7th December 7th 1943 Režisér, Producent
The Battle of Midway The Battle of Midway 1942 Producent, Spisovatel, Režisér, Ředitel fotografie, Střihač
Torpedo Squadron Torpedo Squadron 1942 Režisér
Sex Hygiene Sex Hygiene 1942 Režisér
Women in Defense Women in Defense 1941 Producent, Režisér
Bylo jednou zelené údolí Bylo jednou zelené údolí 1941 Režisér
Tobacco Road Tobacco Road 1941 Režisér
The Long Voyage Home The Long Voyage Home 1940 Režisér, Producent
Hrozny hněvu Hrozny hněvu 1940 Režisér
Drums Along the Mohawk Drums Along the Mohawk 1939 Režisér
Přepadení Přepadení 1939 Režisér, Producent
Young Mr. Lincoln Young Mr. Lincoln 1939 Režisér
Submarine Patrol Submarine Patrol 1938 Režisér
Four Men and a Prayer Four Men and a Prayer 1938 Režisér
Wee Willie Winkie Wee Willie Winkie 1937 Režisér
The Hurricane The Hurricane 1937 Režisér
The Last Outlaw The Last Outlaw 1936 Příběh
Mary of Scotland Mary of Scotland 1936 Režisér
The Plough and the Stars The Plough and the Stars 1936 Režisér
The Prisoner of Shark Island The Prisoner of Shark Island 1936 Režisér
The Whole Town's Talking The Whole Town's Talking 1935 Producent, Režisér
Steamboat Round the Bend Steamboat Round the Bend 1935 Režisér
The Informer The Informer 1935 Režisér, Producent
The Lost Patrol The Lost Patrol 1934 Režisér, Producent
Judge Priest Judge Priest 1934 Režisér
The World Moves On The World Moves On 1934 Režisér
Doctor Bull Doctor Bull 1933 Režisér
Pilgrimage Pilgrimage 1933 Režisér
Flesh Flesh 1932 Producent, Režisér
Air Mail Air Mail 1932 Režisér
Arrowsmith Arrowsmith 1931 Režisér
The Brat The Brat 1931 Režisér
Seas Beneath Seas Beneath 1931 Režisér
Men Without Women Men Without Women 1930 Příběh, Producent, Režisér
Born Reckless Born Reckless 1930 Režisér
Up the River Up the River 1930 Režisér
Strong Boy Strong Boy 1929 Režisér
Big Time Big Time 1929 Herec
Salute Salute 1929 Režisér, Producent
The Black Watch The Black Watch 1929 Režisér
Four Sons Four Sons 1928 Producent, Režisér
Hangman's House Hangman's House 1928 Režisér, Producent
Napoleon's Barber Napoleon's Barber 1928 Režisér
Upstream Upstream 1927 Režisér
The Blue Eagle The Blue Eagle 1926 Režisér, Producent
3 Bad Men 3 Bad Men 1926 Režisér, Producent
The Shamrock Handicap The Shamrock Handicap 1926 Režisér, Producent
The Fighting Heart The Fighting Heart 1925 Režisér
Lightnin' Lightnin' 1925 Režisér
Thank You Thank You 1925 Režisér
Kentucky Pride Kentucky Pride 1925 Režisér
Hearts of Oak Hearts of Oak 1924 Režisér
Ocelový oř Ocelový oř 1924 Producent, Režisér
Three Jumps Ahead Three Jumps Ahead 1923 Režisér, Spisovatel
North of Hudson Bay North of Hudson Bay 1923 Režisér
Hoodman Blind Hoodman Blind 1923 Režisér
The Face on the Barroom Floor The Face on the Barroom Floor 1923 Režisér
Cameo Kirby Cameo Kirby 1923 Režisér
Silver Wings Silver Wings 1922 Režisér
Little Miss Smiles Little Miss Smiles 1922 Režisér
Jackie Jackie 1921 Režisér
The Big Punch The Big Punch 1921 Spisovatel, Režisér
Action Action 1921 Režisér
Sure Fire Sure Fire 1921 Režisér
Desperate Trails Desperate Trails 1921 Režisér
The Wallop The Wallop 1921 Režisér
The Freeze-Out The Freeze-Out 1921 Režisér
Just Pals Just Pals 1920 Režisér
The Prince of Avenue A The Prince of Avenue A 1920 Režisér
The Girl in Number 29 The Girl in Number 29 1920 Režisér
Hitchin' Posts Hitchin' Posts 1920 Režisér
Marked Men Marked Men 1919 Režisér
The Ace of the Saddle The Ace of the Saddle 1919 Režisér
The Outcasts of Poker Flat The Outcasts of Poker Flat 1919 Režisér
Riders of Vengeance Riders of Vengeance 1919 Režisér, Scénář
Rider of the Law Rider of the Law 1919 Režisér
A Gun Fightin' Gentleman A Gun Fightin' Gentleman 1919 Příběh, Režisér
By Indian Post By Indian Post 1919 Režisér
Roped Roped 1919 Režisér
The Last Outlaw The Last Outlaw 1919 Režisér
The Fighting Brothers The Fighting Brothers 1919 Režisér
A Fight For Love A Fight For Love 1919 Režisér
The Rustlers The Rustlers 1919 Režisér
Bare Fists Bare Fists 1919 Režisér
Gun Law Gun Law 1919 Režisér
The Gun Packer The Gun Packer 1919 Režisér, Příběh
Thieves' Gold Thieves' Gold 1918 Režisér
The Scarlet Drop The Scarlet Drop 1918 Režisér, Příběh
Wild Women Wild Women 1918 Režisér
A Woman's Fool A Woman's Fool 1918 Režisér
Three Mounted Men Three Mounted Men 1918 Režisér
The Phantom Riders The Phantom Riders 1918 Režisér
Hell Bent Hell Bent 1918 Režisér, Příběh
The Craving The Craving 1918 Spisovatel
The Scrapper The Scrapper 1917 Herec, Režisér, Spisovatel
Straight Shooting Straight Shooting 1917 Režisér
The Soul Herder The Soul Herder 1917 Režisér
Cheyenne's Pal Cheyenne's Pal 1917 Režisér, Příběh
The Secret Man The Secret Man 1917 Režisér
A Marked Man A Marked Man 1917 Režisér
The Trail of Hate The Trail of Hate 1917 Herec
Bucking Broadway Bucking Broadway 1917 Režisér
The Tornado The Tornado 1917 Spisovatel, Režisér, Herec
The Bandit's Wager The Bandit's Wager 1916 Herec
The Purple Mask The Purple Mask 1916 Herec
The Broken Coin The Broken Coin 1915 Herec, Asistent režiséra
Zrození národa Zrození národa 1915 Herec
A Study in Scarlet A Study in Scarlet 1914 Herec
Lucille Love: The Girl of Mystery Lucille Love: The Girl of Mystery 1914 Herec