Satisfakce 1720

Satisfakce 1720

2016 | 98 min | Komedie | Dánsko


Dánský kontradmirál Peter Wessel Tordenskjold je hrdinou Velké severní války. Ta začala v roce 1700, trvala přes dvacet let, skončila porážkou Švédska a podpisem Nystadského míru. Slavný vojevůdce, kterému ještě nebylo ani třicet let, tím ztratil smysl svého dosavadního života a nový zatím nenalezl. Není se až tak co divit, protože jej marně hledá hlavně pod sukněmi dívek a na dnech džbánků, lahví a sklenic. To, že je tento pohledný muž slavným válečným hrdinou, mu cestu do cizích postelí i k alkoholu hodně usnadňuje.

Jeho jediným a věrným průvodcem ve slavných bitvách i teď, v nudném míru, je jeho sluha Kold. Ten se na Tordenskjoldovo trápení nemůže dívat a přesvědčí jej, že je pomalu čas opustit přístav, najít si dobrou ženu a usadit se. Tordenskjold a Kold tedy vyrážejí na cestu po Dánsku a severním Německu, která se ale rychle změní na zběsilou jízdu plnou divokých večírků, vášnivých nocí, rvaček, útěků a kocovin. Válečný hrdina, který se svým životním stylem podobá dnešním rockovým hvězdám, má ale před sebou poslední souboj, jehož konec je dodnes opředen mnoha legendami, mýty i konspiracemi.

Natáčení filmu Satisfakce 1720 probíhalo v České republice, tvůrcům učarovaly lokace v Praze, Kroměříži, Jaroměři, Rájci-Jestřebí, Ploskovicích, Roudnici nad Labem a Konopišti. V některých rolích se uplatnili i čeští herci, například barona von Goertze si zahrál Jan Novotný.

Dánský režisér Henrik Ruben Genz (1959) byl dvakrát vybrán do hlavní soutěže karlovarského festivalu. S poetickým dramatem Číňan (2005), za který získal Cenu ekumenické poroty a Cenu FIPRESCI a následně s dramatem Ukrutně šťastni (2008). Za tento groteskní příběh o svérázných lidech na dánském zapadákově byl oceněn hlavní cenou, Křišťálovým glóbem.

ImdbTMDB

Hrají

Jakob Oftebro jako Tordenskiold
Martin Buch jako Kold
Natalie Madueño jako Leonora Ployart
Kenneth M. Christensen jako Captain Ployart
David Dencik jako Dr. Mabuse
Björn Kjellman jako Von Holstein
Martin Greis jako King Frederik IV
Markus Gertken jako Münchausen