Návštěvníci 3: Revoluce

Návštěvníci 3: Revoluce

2016 | 109 min | Komedie | Francie


Kolekce: Návstevníci

Návštěvníci 3: Revoluce
Návštěvníci: Cesta do Ameriky
Návštěvníci 2: V chodbách času
Návštěvníci

Magoři ze středověku se znovu pustí do cestování časem a stanou se návštěvníky v době, o které samozřejmě nemají ani páru. Jean Reno a Christian Clavier se vrací ve svých slavných rolích v pokračování legendární komedie Návštěvníci. Napoprvé v roce 1993 se rytíř a jeho sluha dostali omylem až k nám do současnosti. V novém a stejně bláznivém dobrodružství je labyrint času vhodí doprostřed slavné Francouzské revoluce na konci 18. století. Historie se srazí s historií, někdo z toho bude mít pořádnou bouli a natlučený nos a diváci v kinech si bezvadně procvičí bránici.

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství.

Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán“ to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal.

Komedie Návštěvníci se z velké části natáčela v Praze a na zámcích a hradech Česka.

Jean Reno je zavedenou hvězdou a svůj talent ukazuje v rolích drsňáků (Brutální Nikita, Leon, Godzilla, Mission: Impossible, Purpurové řeky) i v komediích jako Drž hubu! Nebo právě slavní Návštěvníci. Christiana Claviera znají diváci nejen díky Návštěvníkům, ale i jako hraného Asterixe anebo otce rodiny v populární komedii Co jsme komu udělali.

Imdb Čsfd.czTMDB

Hrají

Jean Reno jako Le comte Godefroy de Montmirail
Christian Clavier jako Jacquouille/Jacquouillet
Franck Dubosc jako Gonzague de Montmirail
Karin Viard jako Adélaïde de Montmirail
Sylvie Testud jako Charlotte de Robespierre
Marie-Anne Chazel jako Prune
Ary Abittan jako Marquis de Cheneviette
Alex Lutz jako Robert de Montmirail
Pascal N'Zonzi jako Philibert
Nicolas Vaude jako Maximilien Robespierre
Frédérique Bel jako Flora l'actrice
Christian Hecq jako Marat
Stéphanie Crayencour jako Victoire Eglantine
Mathieu Spinosi jako Saint Just
François Bureloup jako Couthon
David Salles jako Raoul le Borgne